top of page

Puppy 101 Group

Public·39 members

((SHIKONI DREJTPËRDREJT-)) Shqipëria Ishujt Faroe shiko live 20 nëntor 2023


8 nën 2023 — [Sport TV!!!]!]] Ishujt Faroe U17 Kosova U17 shiko live 09/11/2023 Skuadra U-17; Kosova Rajoni; Futboll Bota. Euro 2024; Seria A. Renditja ...


000 për 21 mijë vende, por nuk janë më pak edhe për ndeshjen e fundit të këtyre eliminatoreve, atë të 20 nëntorit ndaj Ishujve Faroe në Tiranë. Ndonëse një kundërshtar i dobët në letër, ku në një tjetër situatë duhej të ishin bërë oferta të ndryshme që të shiteshin e të paktën gjysmave së biletave, në këtë rast mjaftuan më pak se 4 orë për t’u shitur rreth 14. 000 biletat që dolën në shitje online. Pasi më 20 nëntor të gjithë në Shqipëri urojnë të festojnë kualifikimin përfundimisht të kombëtares sonë për në finalet e Europianit të 2024-s. Shqipëri-Ishujt Faroe, shiten për dy orë biletat 23 orë më parë — Shiten në kohë rekord biletat e ndeshjes Shqipëri-Ishujt Faroe. FSHF njoftoi në orën 20:11 daljen në treg të këtyre biletave, por pas dy orësh askush nuk ... Hera e parë në histori, e veçanta e duelit të Shqipërisë me Ishujt Faroe në kualifikueset e EURO 2024Sot është hedhur shorti i kualifikueseve të Euro 2024 ku skuadrat kanë njohur rrugëtimin e tyre drejt finaleve të turneut. Shqipëria përfundoi në Grupin E me 5 skuadra duke shmangur superfuqitë e kontinentit, ndërsa Kosova u rreshtua në Grupin I me 6 skuadra. Shqipëria do të luajë kundër Polonisë, Republikës Çeke, Moldavisë dhe Ishujve Faroe. SHQIPËRI-ISHUJT FAROE, 20:45/ Sforcoja e fundit për të ruajtur kreun, trajneri projekton 6 ndryshimePas arritjes së kualifikim it në Moldavi, natyrisht që ndeshja e mbrëmjes së sotme ndaj Ishujve Faroe do të kthehet në festë. Padyshim që objektiv do të jetë mbyllja e grupit në vendin e parë në një fushatë kualifikuese, renditje që Shqipëria nuk e ka arritur ndonjëherë në historinë e saj, madje në kualifikimin e 2016-ës, kuqezinjtë u renditën të dytët në grup me 14 pikë në total. Për të arritur një gjë të tillë, Shqipërisë i mjafton një pikë ndaj ishullorëve dhe përveç kësaj, do të thyente edhe rekordin e pikëve në një fushatë kualifikuese tëEuropianit. Këta të fundit nuk janë përballur asnjëherë më kombëtaren kuqezi sa i përket përballjeve me Kombëtaren A. Ekipi kombëtar i futbollit i Ishujve Faroe merr pjesë në garat europiane që pas anëtarësimit në UEFA në 1990 dhe përfaqëson vendin e katërt më të vogël të UEFA-s për nga popullsia. Skuadra nuk ka kaluar kurrë në finalet e Kupës së Botës ose në Kampionatin Evropian të UEFA-s. Ata morën pjesë në Lojërat e Ishullit në 1989 dhe 1991 dhe fituan të dy turnetë. Ekipi gjithashtu mori pjesë në Kampionatin Nordik të Futbollit për herë të parë në 2000–01, hera e fundit që u luajt kompeticioni. Katër rezultatet e fundit në arenën ndërkombëtare janë shumë interesante pasi Ishujt Faroe nuk njohin humbje, duke mposhtur 2-1 Lituaninë dhe Turqinë, ndërsa barazuan me Luksemburgun dhe Lituaninë. Panorama Sport Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. [[[SPORT TV=]]] Shqipëria Ishujt Faroe shiko live 20.11.2023 11 orë më parë — Ishujt Faroe U17 Kosova U17 drejtpërdrejt live 9 nëntor 2023 Shiko online YouTube YouTube 2:03:00 YouTube Federata e Futbollit e Kosovës 1 ... (Online@@) Shqipëria Ishujt Faroe drejtpërdrejt falas 20 nën 4 orë më parë — 3 ditë më parë — Ishujt Faroe U17 Kosova U17 drejtpërdrejt live 09/11/2023 0:0:34LIVE. RTK. Oct 12, 2021󰞋󰟠. 󰟝. Kosova U17 mposht Ishujt ... “Avullojnë” biletat e ndeshjes! Shiten në kohë rekord për Shqipëri-Ishujt FaroeNuk kishte ndodhur ndonjëherë më parë si në këto eliminatore të kampionatit europian Gjermani 2024, që për një ndeshje të kombëtares shqiptare të mos sigurohet dot bileta, në një stadium si Arena Kombëtare me një kapacitet 21 300 vende në total. Në prag të ndeshjes me Çekinë që ishte edhe ndeshja kyçe për ecurinë tonë, kërkesat arritën kulmin në rreth 300. Shqipëria Ishujt Faroe shiko live 20/11/2023 Albania vs Faro 10 orë më parë — Ishujt Faroe U17 Kosova U17 drejtpërdrejt live 09/11/2023 0: 9 nën 2023 — Ishujt Faroe Shqipëria drejtpërdrejt 20 qers (shiko tv**) Faroe ... Gjithashtu, ekipi kombëtar nuk ka arritur të marrë 5 fitore në një grup kualifikues të Europianit dhe me një fitore në ndeshjen që do të nisë në orën 20:45, mund të vendosë një tjetër rekord. Ka shumë arsye për ta kthyer në festë, duke ruajtur edhe këtë ecuri pozitive që Silvinjo po kalon, ku pas humbjes në Poloni, e cila ishte e vetmja për të, janë bërë 7 ndeshje radhazi që Kombëtarja shqiptare nuk pëson humbje. Shqipëria Ishujt Faroe transmetim i drejtpërdrejtë 20 nëntor 11 orë më parë — Shqipëria Ishujt Faroe transmetim i drejtpërdrejtë 20 nëntor 2023 Transmetim i drejtpërdrejtë Ndeshja Shqipëri [Falas*] Bjellorusia Kosova ... Tregu ndërkombëtarë siç është ai i biletave online, e ka bërë edhe më të vështirë sigurimin e një bilete tashmë për shumë njerëz, pasi në çdo moment pas njoftimit të hapjes së procesit të shitjes së biletave janë mijëra njerëz në pritje për të siguruar bileta, jo vetëm nga brenda vendit por edhe jashtë. Shqipërisë nuk i ndodh shpesh të ketë evente të tilla, ndodhi në 2016-n në një tjetër situatë dhe sot 7 vjet më pas, me një super ekip i përfolur ndërkombëtarisht për performancën në këtë rrugëtim të këtyre eliminatoreve. Megjithatë një pjesë e biletave të ruajtura për sektorin e skuadrës mike, pas konfirmimit të tyre për të mos ardhur, mund të sjellë një raundin të dytë shitjesh, të një sasie shumë më të vogël për tifozët e shumtë që duan të jenë të pranishëm aty, në arenën ku do të luajnë djemtë kuqezi që këtë herë, më shumë se kurrë na kanë bërë krenar dhe me kokën lart drejt europianit Gjermani 2024. Hera e parë në histori, e veçanta e duelit të Shqipërisë me Hera e parë në histori, e veçanta e duelit të Shqipërisë me Ishujt Faroe në kualifikueset e EURO 2024.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page