top of page

Puppy 101 Group

Public·39 members

Shqipëria Ishujt Faroe 2022 20 nëntor 2023 Shikoni drejtpërdrejt


12 tet 2021 — Ata kanë mposhtur me rezultat 1:0 Ishujt Faroe për t'u kualifikuar në “Elite Round” për kampionatin Evropian 2022.


Duke u mbështetur në përvojën pozitive për planifikimin, organizimin dhe menaxhimin e situatës së rendit dhe sigurisë publike gjatë aktiviteteve me përmasa ndërkombëtare, masat e marra nga Policia e Shtetit janë si më poshtë: -Eskortimi dhe sigurimi i futbollistëve të ekipit të futbollit të Ishujve Faroe, nga aeroporti i Rinasit, në hotel, në stadium dhe në kthim për në Rinas; -Eskortimi dhe sigurimi i futbollistëve të ekipit të futbollit të Shqipërisë, në stadium; -Kryerja e kontrolleve të hollësishme në mjediset e stadiumit dhe brenda stadiumit, për shtetas të paautorizuar, sende dhe lëndë të ndaluara, para se të futen tifozët; -Organizimi i shërbimeve për garantimin e rendit publik para, gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjes së futbollit, jo vetëm pranë stadiumit, por edhe kontrolli i territorit në të gjithë qytetin e Tiranës; -Sigurimi i rrugëkalimeve të shërbimeve të emergjencës; -Menaxhimi i trafikut rrugor në qytetin e Tiranës, para, gjatë dhe pas ndeshjes së futbollit. Për të garantuar sigurinë para, gjatë dhe pas zhvillimit të kësaj ndeshjeje ndërkombëtare, është bashkëpunuar me të gjitha institucionet që kanë rol në mbarëvajtjen e këtij aktiviteti, ndër të cilët përmendim: Federatën Shqiptare të Futbollit; • Policinë Bashkiake; • Shërbimin Zjarrfikës; • Shoqëritë private të sigurisë (stjuartët dhe personeli i sigurisë); • Spitalet, qendrat shëndetësore dhe ato të ndihmës së parë. Hera e parë në histori, e veçanta e duelit të Shqipërisë me 2 orë më parë — 13 orë më parë — Shqipëria Ishujt Faroe transmetim i drejtpërdrejtë 20 nëntor 1 orë më parë — Ishujt Faroe U17 Kosova U17 transmetim i ... Shqipëria Ishujt Faroe drejtpërdrejt falas 20 nëntor 2023 Sh 19 orë më parë — Albania ndeshjen e fundit në Grupin E ndaj Ishujve Faroe. Në 2022. E TRISHTË/ Vesa nuk ia del, vajza e Alban Hasanit ndërron... 22/10/2023 . Kjo vepër, kur kryhet në ambiente sportive, më shumë se një herë, apo nga drejtues apo anëtarë të klubeve sportive, dënohet me burgim nga një deri në pesë vjet. Portat e hyrjes në stadium, ditën e ndeshjes, do të hapen në orën 17:00. Kërkojmë mirëkuptimin e tifozëve që të paraqiten në hyrjen e stadiumit, duke filluar nga kjo orë, pasi për shkak të fluksit të tifozëve, pak para fillimit të ndeshjes, mund të humbasin mundësinë për të hyrë në stadium. Gjithashtu, apelojmë për tifozët dhe për qytetarët që të jenë vigjilentë për të mos rënë pré e mashtrimit me çmimet e biletave, të cilat janë të bëra publike zyrtarisht, si dhe që të mos publikojnë në rrjete sociale biletat e blera, pasi mund të dublikohen në kundërshtim me ligjin. Kur nga kjo vepër, ka ardhur pengimi i zhvillimit normal të aktivitetit sportiv, dënohet me gjobë ose me burgim deri në tre muaj. Hedhja e sendeve të forta në fushën e lojës ose mbi njerëzit, mbajtja apo përdorimi i lëndëve piroteknike, fishekzjarrëve, flakadanëve, gjatë zhvillimit të një aktiviteti sportiv, dënohen me burgim nga gjashtë muaj deri në tre vjet. Legjislacioni penal shqiptar e konsideron vepër penale, goditjen apo çdo vepër tjetër dhune, ndaj sportistit, trajnerit, arbitrit, ndërmjetësit sportiv, për shkak të veprimtarisë sportive, dhe i dënon me burgim nga një deri në tre vjet. Gjithashtu, janë vendosur kontakte dhe po bashkëpunohet dhe me personelin e shërbimit të sigurisë të ekipit të futbollit të Ishujve Faroe, në funksion të rritjes së standardeve të sigurisë para, gjatë dhe pas zhvillimit të kësaj ndeshjeje ndërkombëtare. Për mbarëvajtjen e këtij aktiviteti, si dhe për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve në qytetin e Tiranës, gjatë datës 20 nëntor 2023, nga ora 15:00, deri në përfundim të ndeshjes, nga Policia e Shtetit, në bashkëpunim me bashkinë e Tiranës, do të aplikohen kufizime të qarkullimit të mjeteve në disa akse rrugore në afërsi të stadiumit. Shqipëria Ishujt Faroe 2022 20 nëntor 2023 HD live 8 orë më parë — cituar drejt burimin. Email: info@gazeta10.com. Të gjitha të drejtat e rezervuara © Gazeta10 – 2022 Dizajnuar dhe zhvilluar nga SPINP Agency. Ndeshja Shqipëri - Ishujt Faroe, ja rrugët që bllokohen sot në Tiranë | BoldNews. alEkipi kombëtar do të luajë këtë të hënë me Ishujt Faraoe në stadiumin Air Albania. Ndeshja pritet të mbahet në orën 20:45, ndërsa për mbarëvajtjen e saj Policia e Shtetit ka publikuar një plan masash për ruajtjen e rendit dhe të sigurisë. Blutë bëjnë me dije se si pasojë e ndeshjes do të bllokohen rrugët: -bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, 20 m mbi urën e Dajtit; -rruga “Papa Gjon Pali II”; -rruga “Dervish Hima”, pranë ambasadës së SHBA-së; -rruga “Asim Zeneli”, pranë ambasadës së SHBA-së”; -rruga “Themistokli Gërmenji”; -rruga “Ismail Qemali”, te kryqëzimi i liceut; -rruga “Mustafa Matohiti”, pranë shkollës “Kosova”; -rruga “Jul Variboba”, pranë postës; -rruga “ Lekë Dukagjini”, pranë ish-Gardës së Republikës; -rruga “Avdyl Frashëri”, pranë kryqëzimit të Librit Universitar. Njoftimi i plotë: Plani i masave parashikon detyrat që do të kryejnë të gjitha strukturat, me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë publike para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes ndërkombëtare të futbollit ndërmjet ekipeve të Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, që do të zhvillohet më datë 20 nëntor 2023, në stadiumin “Air Albania”. Sonte festë e madhe në Tiranë: Shqipëria luan me Ishujt 10 orë më parë — Shqipëria mbyll sonte në “Air Albania” përballë Ishujve Faroe rrugëtimin fantastik në grupin E të eliminatoreve të Euro 2024. Rrugët që do të jenë të bllokuara: Në zbatim të planit të masave, punonjësit e Policisë së Shtetit do të ushtrojnë kontroll të imtësishëm ndaj tifozëve, para futjes në stadium, me qëllim parandalimin e futjes në stadium, të banderolave me përmbajtje raciste, të fishekzjarrëve, flakadanëve, lëndëve piroteknike, monedhave metalike, çadrave, çakmakëve, karikuesve të celularëve, mjeteve/produkteve për përdorim kozmetik dhe sendeve të tjera të forta, të rrezikshme për jetën dhe shëndetin e pjesëmarrësve. Me këtë rast, informojmë shtetasit shqiptarë dhe të huaj, se në bazë të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë, veprimet e dhunshme në aktivitetet sportive, si hyrja në fushën e lojës gjatë kohës së zhvillimit të aktivitetit sportiv nga persona të paautorizuar, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë nga 50 000 deri në 100 000 lekë. Shqipëria Ishujt Faroe 2022 20 nëntor 2023 10 orë më parë 16 orë më parë — Shqipëria Ishujt Faroe transmetim i drejtpërdrejtë 20 nëntor 1 orë më parë — Ishujt Faroe U17 Kosova U17 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 5 ditë ... Shqipëria Ishujt Faroe 2022 20 nëntor 2023 6 orë më parë 19 orë më parë — Shqipëria Ishujt Faroe drejtpërdrejt 20/11/2023 8 nën 2023 — Anglia U17 Kosova U17 shiko live 6 nëntor 2023 TV drejtpërdrejt. U17/ Kosova . Shqipëria Ishujt Faroe 2022 20 nëntor 2023 Transmetim 1 orë më parë — Atmosferë impozante në Tiranë para ndeshjes Shqipëri – Ishujt Faroe 2022. All Rights Reserved Privacy Policy. Shqipëria përballet sonte me Ishujt Faroe 11 orë më parë — Ekipi kombëtar do të luajë këtë të hënë me Ishujt Faraoe në stadiumin Air Albania. Ndeshja pritet të mbahet në orën 20:45, ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page