top of page

Puppy 101 Group

Public·39 members

ВО ЖИВО: Македонија Англија 20 ноември 2023


пред 10 часа — Македонија Англија гледајте во живо 20 ноември 2023 Онлајн пред 1 час — Македонија Англија натпревар во живо 20 ноември 2023 пред 55 минути ...


Gol. mk - 01. 2021Премијата по поразот од Романија крена голема прашина, а фудбалерите, на иницијатива на капитенот Горан Пандев одбија награда за неуспех. Но, овојпат победата над Германија и тоа како вреди награда за сите архитекти на успехот. Екипа - ММС - Спортски - Фокус - Акцент - OhridNews Sport M - 31. 2021Голема победа на македонската фудбалска репрезентација. Во надополнувањето од првото полувреме, преку супер акција, Барди од десно додаде на осамениот Пандев, кој пак биеше во мрежата на Тер Штеген. Македонија е една од ретките репрезентации со По чудото во Саутемптон кога одигравме 2-2, со Англија фудбалската судбина нè спои повторно само неколку години подоцна. Повторно во евро квалификации за ... При една акција во 61. минута, Езџан Алиоски тргна да блокира со лизгачки старт, ама имаше минимален контакт со Лерој Сане, па... 2021Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски немаше можност да биде со тимот на гостувањето во Дуизбург, во историската победа над Германија (1-2), но на социјалните мрежи испрати честитка до сите. МКД - Сител - Дриблинг - ТВ21 - СуперСпорт - 24Фудбал - Акцент - Порта Независен - 31. 2021Македонската фудбалска репрезентација ја забележа вечерва една од најспектакуларните победи во својата историја, триумфирајќи над Германија во Дуисбург со 2:1 (1:0) во рамки на мундијалски квалификации. Кајгана - Спортклуб - 24Инфо - Lider - Локално - Expres - SportSport - Gol. mk Вечер Прес - 01. 04. 2021Покрај големиот триумф над Германија со 1:2, капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, има уште една причина за задовослтво. Тој влезе во историјата на Германија како најстар фудбалер кој и дал гол на моќната фудбалска... Н. Македонија - Курир - Нетпрес - Република - Акцент - Sport M ТВ21 - 31. 2021Германската селекција вечерва загуби со 2:1 на домашен терен од македонската фудбалска репрезентација во 3. коло од квалификациите за СП 2022. Овој пораз е прв за Германците на квалификациските турнири на светските шампионати од 2001 година. Екипа - OhridNews - Н. Македонија - МКД - MakPress Екипа - 31. 2021Македонската репрезентација на најдобар можен начин запиша уште една историја за македонскиот фудбал. МАКЕДОНИЈА - АНГЛИЈА МАКЕДОНИЈА – АНГЛИЈА · СКОПЈЕ. LITERATURA.MK – EAST GATE MALL. LITERATURA.MK – VERO JUMBO · ВЕЛЕС. УНИСОН – Благој Ѓорев 9 · ПРИЛЕП. T.A. БРАН – Пере Тошев 75. ТВ Програма пред 15 часа — • 15:50 Во живо - програма на градови. • 16:40 7 минути здравје. • 16:50 Околу • 20:35 УЕФА ЕУРО 2024 Квалификации: Македонија - Англија. • 22:45 Дневник 3. Гледајте ВО ЖИВО: Македонија Англија 20 ноември пред 4 часа — Гледајте ВО ЖИВО: Македонија Англија 20 ноември 2023 Денес Фудбал ТВ во живо потполно бесплатна апликација за loversубителите на фудбалот кои никогаш не ... Англија последен противник на македонските пред 2 часа — Со натпреварот против Англија вечер во Скопје, македонската фудбалска репрезентација ќе ги заврши квалификациите за Европското првенство 2024 година. Во првиот историски дуел со една од најмоќните светски репрезентации избраниците на Игор Ангеловски стигнаа до сензационална победа над Германија... Слободен Печат - 31. 2021Капитенот на германската репрезентација, Илкај Гундоган не може да сфати што се случи со неговите соиграчи вечерва против Македонија. Нашата репрезентација го шокираше четирикратниот светски шампион славејќи со 1:2 на теренот во Дуизбург. Екипа - 31. 2021Македонија ја оствари најголемата победа во нејзината историја откако славеше на гостувањето кај Германија со 1-2. Горан Пандев и Ељиф Елмас беа хероите за нашата репрезентација, а по завршувањето на мечот почна големото славје на нашите фудбалери... mk - 31. 2021Фудбалската репрезентација на Германија на стартот на вториот дел изедначи против Македонија (1-1) со гол од пенал. коло на Ј квалификациската група Македонија ја... 24 Вести - Екипа - СуперСпорт - Gol. mk - Gol. mk - SportSport - 24Фудбал - Скопје инфо Дерби - 31. 2021Македонија има водство по првото полувреме на натпреварот против Германија од квалификациите за СП во Катар. Нашата репрезентација го шокираше фаворитот во Дуизбург, откако Горан Пандев без проблеми реализираше по одличната акција, која финишираше... Македонија Англија 20/11/2023 Во живо Фудб | Familia пред 10 часа — Гледајте ВО ЖИВО: Македонија Англија 20/11/2023 Во живо Фудбал ТВ во живо потполно бесплатна апликација за loversубителите на фудбалот кои ... Македонија Англија натпревар во живо 20 ноември 2023 пред 13 часа — Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија 13.1.2022 — Еден од легендите на ракометот во Германија, Штефан Кречмар, кој моментално е спортски ... Македонија ја победи Германија во квалификациите за мундијалот во КатарМакедонија ја победи Германија во квалификациите за мундијалот во КатарСител - 31. 03. 2021Голема победа остварија македонските фудбалери во квалификациите за СП во Катар. Совладан е повеќекратниот светски и европски шампион Германија и тоа на нејзин терен во Дуизбург. Во натпревар од 3. 24Фудбал пред 15 часа — Италија вчера ги освои трите бодови против Македонија, но уште дојде до билетот за континенталниот собир кој идната година ќе се одржи во Германија. 18.11.2023. Важно соопштение: Сите кои ќе бидете денес на пред 2 часа — Македонија vs Англија: Погоди точен резултат и освој БЛУЗОН ↓↓↓ Повеќе од 2300 навивачи на Англија пристигнаа во Скопје за во живо да го ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page